Гончарук розповів, коли українці заплатять за комуналку менше

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, про участь якого в якості статиста на телеефірах і учасника мітингів згадали в мережі, заявив, що в лютому українці отримають платіжки з найменшими сумами за житлово-комунальні послуги за всю зиму.

Об этом сообщает Руспрес

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це глава уряду заявив на брифінгу за підсумками засідання уряду.Loading...

За словами Гончарука, платіжка за комуналку в січні буде більшою, ніж за грудень, оскільки це викликано зростанням ціни на газ.

“Зараз за підсумками січня платіжка в порівнянні з груднем буде трохи вищою. З різних причин. Адже обсяг споживання збільшився, ціна на ринку виросла”, – зазначив Гончарук.

Прем’єр заспокоїв громадян: в лютому платіжка буде істотно нижчою.

“Вона буде нижче, ніж у грудні. Зараз те, що ми бачимо, це те, що ціни на газ продовжують знижуватися. Ми це точно забезпечимо, щоб це було враховано в платіжці. Тобто у грудні вона була мінімальною, в лютому вона буде найнижчою за всю зиму”, – сказав він.

Однак, в цілому, як наголосив Гончарук, за підсумками цієї зими українці заплатять значно менше, ніж минулої.

Нагадаємо, українці накопичили величезні борги по оплаті за комунальні послуги – за даними Держстату, загальна сума заборгованості населення України за житлово-комунальні послуги (ЖКП) в грудні 2019 року зросла до 63,7 млрд грн, збільшившись в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 8,1 млрд грн, коли борги становили 55,6 млрд₴

Раніше в ході масштабного соціологічного опитування з’ясувалося, що більшість українців на своїх гаманцях відчули підвищення тарифів на ЖКГ. Майже половина опитаних (45%) сказали, що їхні витрати на оплату послуг ЖКГ в жовтні 2019 року зросли в порівнянні з жовтнем 2018 року. У 35% респондентів ці витрати не змінилися або зменшилися.

Нагадаємо також, з 1 січня оператори газорозподільних систем (облгази) виставляють українцям вартість за газ у двох платіжках. Окремо – за сам спожитий газ, окремо – за його розподіл (доставку) споживачу. До того ж тарифи за розподіл в кожному регіоні різні.

Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/02/12/goncharuk-rozpoviv-koli-ukrayintsi-zaplatyat-za-komunalku-menshe/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя